top of page

Що таке "ароматична композиція"?

Хочете, щоб ми розповіли правду про створення парфумів?

Тоді почнемо з самого їхнього серця.


Чомусь вважається, що виробництво парфумів у порівнянні із виробництвом косметики – це дуже простий процес. Ну що там можна зіпсувати?


Увага, спойлер: ні, це не так


Виробництво парфумів – складний і довгий процес, що схожий на виробництво вина

Важливо бездоганно пройти кожну стадію.


І перший етап етап - створення парфумерної композиції (perfume compound), її ще часто аматори називають «концентратом».

Композицію створює парфумер із сотень чистих компонентів, беручи до уваги їх сумісність, безпечність, концентрацію та ще безліч параметрів.

І саме від якості парфумерної композиції залежать краса та збалансованість парфумів!

Мало отримати приємний аромат. Бездоганно чисті компоненти, що майстерно поєднані в одне ціле, розкриваються охайно та поступово. Ви ж чули, як кажуть, що аромат «ламається», «розсипається», «має провали»? Саме щоб цього уникнути, майстер має знати властивості кожного компоненту, летючість, і між основними мотивами заповнювати прогалини додатковими, аби отримати цілісну мелодію. Уявіть лише, скільки для цього потрібно знань та досвіду!


Саме на етапі створення парфумерної композиції вирішується, на скільки стійкими будуть парфуми. Раніше стійкості надавали лише «важкі» компоненти – смоли, анімаліка, прянощі. Але завдяки синтезу сьогодні вже можливо за допомогою сучасних речовин-закріплювачів із більш ніжним ароматом надати стійкості навіть легкому квітково-зеленому аромату!


Тут маємо додати, що «натуральні композиції без синтетики» звісно існують, але палітра для таких парфумів завжди дуже звужена і, зазвичай, ці аромати дуже прості по своїй архітектурі. Якщо кількість інгредієнтів у класичних парфумах може сягати 100 компонентів, то натуральні - це 5-7 ще і зі значними обмеженнями щодо безпечності та алергенам по сертифікату IFRA.


Проте надзвичайно важливо, як парфумерна композиція буде обіграна у готових парфумах. І один із ключових моментів – це обрати правильну концентрацію. Адже за різної концентрації одна й та сама парфумерна композиція дасть дещо різні аромати і набуде різної стійкості. Якщо Ви хочете придбати стійкі парфуми, обов’язково звертайте увагу, чи достатньо вони концентровані! Туалетна вода 7-15% може звучати більш ніжно, але жодні хитрощі парфумера не зроблять її такою стійкою, як у парфумах 20-30%.


Тож, головним етапом у виробництві якісних та стійких парфумів є вибір першокласної композиції, тому обирайте аромати у тих, хто співпрацює з навідомішими і визнаними світом лабораторіями- Symrise, Takasago Firmenich, Frutarom, Givaudan,T. Hasegawa, IFF, Mane, Robertet, Sensient.

А, якщо хочете максимально стійкі парфуми, звертайте увагу на їхню концентрацію. Яку, доречі, точно перевірити не так вже і легко, але про це наступним разом.


Yours, PERFI

Comments


Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
bottom of page